Sport I LO

 

Sport i rekreacja

Nowa strona 1

MISTRZOWIE I LO

Piotr Kaliszuk jest zawodnikiem Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego w Przylepie trenującym w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Drzonkowie.
Trenuje jeździectwo - skoki przez przeszkody.
W latach 2005 -2008 odnosił na koniu Bolero szereg sukcesów w kategorii pony (konie o wysokości w kłębie do 148 cm), m.in.: złote i srebrne medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski, Halowego Pucharu Polski, 14 zwycięstw w konkursach Grand Prix, 25 m. w finale Mistrzostw Europy (jedyny Polak).

 Od 2009 r. startuje w kategorii dużych koni. Będąc juniorem zdobył m.in. Halowe Mistrzostwo Województwa Lubuskiego w kategorii seniorów, był drugi w finale Mistrzostw Brandenburgii i Berlina, zajmował punktowane miejsca na zawodach w Forst, Cottbus i Jaszkowie.

Aktualnie uczestniczy w kwalifikacjach Halowego Pucharu Polski i po dwóch kwalifikacjach jest na 8. miejscu (do kwietniowego finału kwalifikuje się 20 zawodników). Trenuje codziennie łącznie z niedzielami i świętami poświęcając ok. 3 godziny na pracę z 2-3 końmi.

 


    Agata Zańko - siatkówka Klub Zawisza-Sulechów
    Osiągnięcia:
    - XIII miejsce w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży2008/2009
    - I miejsce w województwie Lubuskim w piłce siatkowej 2006/2007
    - I miejsce w województwie Lubuskim w piłce siatkowej 2007/2008
    - I miejsce w województwie Lubuskim w piłce siatkowej 2008/2009
    - II miejsce w województwie Lubuskim w licealiadzie- piłce siatkowej 2009/2010
    - III miejsce w ćwierćfinałach Polski w piłce siatkowej 2007/2008

 


    Justyna Kraszka - siatkówka, klub Zawisza Sulechów
    Osiągnięcia:
    - III miejsce w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży – Elbląg2008
    - XIII miejsce w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży –Radom 2009
    - I miejsce w finale wojewódzkim LOM  2006/2007
    - I miejsce w finale wojewódzkim LOM  2007/2008
    - I miejsce w finale wojewódzkimLOM 2008/2009
     - II miejsce w województwie lubuskim w licealiadzie 2009/2010
    - III miejsce w ćwierćfinałach Polski 2007/2008


    Jagoda Och - żeglarstwo, Wolsztyński Klub Żeglarski
    Osiągnięcia:
    - III miejsce wśród juniorek w Regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2008 r.
    - IV  miejsce wśród juniorek w Regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2009 r.
    - I miejsce wśród kobiet w Regatach o Puchar Burmistrza Wolsztyna 2010 r.
    - V wśród juniorek w Mistrzostwach Polski Klas Nieolimpijskich 2010 r.
    - od 2009 r. członek Kadry Wojewódzkiej Juniorów
    

 

 


    Katarzyna Cerbińska - lekkoatletyka (skok o tyczce),  klub ZLKL Zielona Góra
   Osiągnięcia:
        -
V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich Zielona Góra 2010r.
    - VII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadze Młodzieży w sportach letnich Kraków 2009r.
    - najlepszy wynik wśród dziewcząt rocznik : 1993,1994 w sezonie letnim 2010r. (3,60m)
    - piąty wynik w Polsce w 7-boju lekkoatletycznym w sezonie letnim 2010r. (4358pkt)

 

 


    Jakub Tokarz - tenis ziemny, klub - GKT  Nafta Zielona Góra, trener - Łukasz Sęk
    Osiągnięcia:
    - I miejsce w grze podwójnej na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży Kraków 2009 (Mistrzostwa Polski do lat 16 )
    - II miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 16 Poznań 2009 
    - II miejsce w grze podwójnej w Mistrzostwach Polski do lat 18 Sopot 2010
    - III miejsce w grze pojedynczej w międzynarodowych zawodach Radom Cup 2009
    - X krotny mistrz województwa w grze deblowej oraz 6 krotny w grze pojedynczej 
    Obecna pozycja w rankingu ogólnopolskim  rocznik 93 - 5 miejsce 


    Weronika Popławska Trenowała w klubie Zawisza Sulechów.
         Obecnie wraz z drużyną reprezentuje szkołę na meczach siatkówki i koszykówki.
        Największe osiągnięcia:
        - III i IV miejsce w Mistrzostwach Polski w gimnazjadzie
        - II miejsce w województwie w licealiadzie 2009/2010

 

 

 


    Damian Żołądziejewski - strzelectwo sportowe - pistolet, klub -  ZKS Gwardia Zielona Góra

    Osiągnięcia:
    - V-ce Mistrz Polski Juniorów Młodszych w konkurencji Pistolet Sportowy 30 + 30 strzałów
    - V-ce Mistrz Polski Juniorów Młodszych w konkurencji Pistolet Szybkostrzelny 2x30 strzałów
    - członek Kadry Wojewódzkiej Juniorów

 

 

 

 

 

 


    Michał Maj - siatkówka

    Osiągnięcia:

    -Półfinał mistrzostw Polski młodzików 2007 (Łódź)
    -Półfinał mistrzostw Polski juniorów 2010 (Wrocław)
    -Ćwierćfinał mistrzostw Polski kadetów 2009 (Częstochowa)
Sport i rekreacja w szkole  | Administrator strony