E-Dziennik
Uwaga Gimnazjaliści i Rodzice - NABÓR 2018- INFORMATOR oraz pozostałe elektroniczne dokumenty!

Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z aktualnym informatorem: INFORMATOR

Jak zacząć wypełnianie?, informacja znajduje się tutaj: L I N K

Dokumenty- załączniki: WNIOSEK w pdf!

Dokumenty- załączniki: KARTA POMOCNICZA w pdf!

Załącznik- kartę pomocniczą należy wydrukować, wypełnić oraz opieczętować w gimnazjum i przynieść wraz z wnioskiem do naszej szkoły. Z tej strony można również przejść do strony naboru (wypełnienie wniosku) klikając zielony przycisk "Zobacz informator". Przypominamy, że jeśli kandydatom zależy na nauce w naszej szkole, należy dodać według preferencji wszystkie oddziały (klasy) naszej szkoły we wniosku, a dopiero później kolejną szkołę. Przypominamy również, że system w I LO umożliwia uczniowi wybór ścieżki nauczania przedmiotów rozszerzonych - bez względu na klasę, do której się dostanie. Każdy uczeń pod koniec klasy pierwszej wybiera możliwe dowolne przedmioty rozszerzone i z nich przygotowuje się do matury. Profil klasy nie obliguje do konkretnych rozszerzeń, a skupia jedynie osoby o wspólnych zainteresowaniach.

Uwaga!

Wypełniony wniosek wraz z kartą pomocniczą można dostarczyć codziennie w godzinach 8.00-15.30 - do gabinetu 24 (z-ca dyrektora). W związku z trwającymi maturami wejście przez drzwi główne może być utrudnione (należy dzwonić dzwonkiem na portiernię) - prosimy o cierpliwość.

Aktualności
PROMOCJA za średnią na świadectwie!
17.06.2018
Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany czas wakacji, beztroski i zabawy. Po całym roku ciężkiej pracy chcielibyśmy docenić i wynagrodzić wysiłek uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce.

Dlatego każdy uczeń który jest w wieku od 13 do 19 lat, posiada Konto Jakie Chcę (prowadzenie konta jest całkowicie za darmo) i może pochwalić się średnią ocen co najmniej 4,0 na świadectwie szkolnym, może otrzymać w promocji:

◦ 50 zł za świadectwo za rok szkolny 2016/2017 i ◦ 50 zł za świadectwo za rok szkolny 2017/2018.

Informacje o promocji można uzyskać również w każdym dowolnym oddziale, na Infolinii Banku lub na PROMOCJA za średnią na świadectwie.

Zespół Banku Zachodniego WBK
Tap The Map - Apps on Google Play
17.06.2018

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy pierwszą aplikację mobilną do edukacji statystycznej Tap The Map, którą stworzyli studenci podczas hackathonu Show Me Data zorganizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Aplikacja jest już bezpłatnie dostępna w sklepie Google Play. Aby w nią zagrać wystarczy skorzystać z dołączonej ulotki lub wydrukować specjalny znacznik dostępny na stronie . Zasady gry są proste – należy wybrać prawidłową odpowiedź na pytanie klikając na kraje na trójwymiarowej mapie Europy. Pod wpływem uderzenia w kraj zmienia się natężenie i intensywność koloru przedstawiającego różne zjawiska w Europie. Pytania dotyczą takich dziedzin jak demografia, rolnictwo, transport itp.

Zachęcamy młodzież do nauki poprzez zabawę!

Czekamy też na opinie o produkcie, dzięki którym kolejne narzędzia do edukacji statystycznej będę lepsze i bardziej interesujące. Krótka ankieta dostępna jest na stronie: a n k i e t a .

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat danych statystycznych? Jak się je zbiera, opracowuje i udostępnia? Napiszcie do nas hackathon@stat.gov.pl Z poważniem

Karolina Dawidziuk

Rzecznik Prasowy Prezesa GUS

Program "Dobry start"
12.06.2018

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną. W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szczegóły ubiegania się o świadczenie znajdują się w U L O T C E.

Plakat informacyjny.

Z poważaniem

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Nowa inicjatywa UE „DiscoverEU”
12.06.2018
Uwaga uczniowie! Chcemy zwrócić uwagę na nową inicjatywą UE „DiscoverEU”, która skierowana jest do młodych osób z całej UE, które w ciągu najbliższego roku ukończą 18 lat.

15 tysięcy biletów zostanie rozdysponowanych wśród młodych Europejczyków urodzonych między 2 lipca 1999 i 1 lipca 2000. Bilet taki pozwoli każdemu z nich na podróż pociągiem tego lata po Europie.

Wnioski o udział w tym programie można składać od jutra, 12 czerwca do 26 czerwca. Chętni zostaną poproszeni o udział w quizie na temat Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 oraz na temat inicjatyw UE na rzecz młodzieży. Aby uzyskać dokładniejsze informacje o szczegółowych warunkach zapraszam do odwiedzenia strony internetowej UE „DiscoverEU”.

Maraton informatyczny kodowania!
11.06.2018
Logo naszej szkoły W piątek 15.06.2018 od godz. 9.00 do 15.30, już po raz drugi, organizujemy w sali 211 „maraton kodowania” /przygotowany przez uczniów/. Planujemy działania w trzech modułach: aplikacje mobilne /java/, strony www /php i inne/ oraz kodowanie w c++/algorytmy klasyczne i nie tylko/. Zainteresowanych dziedziną uczniów, zapraszamy do uczestnictwa i pracy w zespołach. Można się czegoś nauczyć i wymienić doświadczenia.

Grupa koordynacyjna

Firma Uczniowska So!Socks zwycięzcą konkursu na najlepsze mini przedsiębiorstwo!
06.06.2018
So!Socks Skarpetkowe miniprzedsiębiorstwo z naszej szkoły zdobyło Grand Prix konkursu „Produkcik”‼️ Ta nagroda oznacza wyjazd do Belgradu i reprezentowanie Polski w finale międzynarodowym. /w skrócie o konkursie/. Nasi L A U R E A C I- reprezentacja.

Komisja FEDEX będąca pod wrażeniem osiągnięć naszych uczniów przyznała im specjalną nagrodę, przyznaną PIERWSZY RAZ w historii konkursu - Acces Award.

Gratulujemy i życzymy równie wielkiego sukcesu na finale w Belgradzie!
"Dzień sportu"- program i komunikaty!
29.05.2018

W poniedziałek tj.04 czerwca 2018r. odbędą się dwie pierwsze godziny lekcyjne wg planu, a następnie uczniowie klas I-II pod opieką wychowawców, wezmą udział w imprezie sportowej. Więcej informacji znajduje się w: programie imprezy (link)

ZAPRASZAMY

ARTYŚCI I NAUKOWCY DLA NIEPODLEGŁEJ
24.05.2018
W środę 30 maja 2018 roku w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbędzie się spotkanie ARTYŚCI I NAUKOWCY DLA NIEPODLEGŁEJ.

W programie multimedialne prezentacje sylwetek i osiągnięć polskich naukowców oraz słowno – muzyczny występ Poetyckie spotkanie w salonie literackim. Serdecznie zapraszamy do sali nr 10 o godz. 11.30 i 12.40.

Organizatorzy

UWAGA rodzice- wywiadówki w czerwcu!
23.05.2018

Spotkania z rodzicami w dniu 05.06.2018r odbędą się wg grafiku, szczegółowe informacje znajdują się w linku... Grafik spotkań.

ZAPRASZAMY

Komunikat w sprawie obiadów- czerwiec 2018
17.05.2018

W linku (proszę kliknąć) znajduje się informacja w sprawie obiadów w czerwcu 2018. Proszę zapoznać się z zamieszczonym komunikatem.

Julia Więcław

Intendentka

strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10