E-Dziennik
Komunikat dla maturzystów!

Proszę uważnie przeanalizować informacje związane z organizacją matury, wytyczne i opis w linku poniżej:

...WAŻNY KOMUNIKAT DLA MATURZYSTÓW!

Zapraszamy na wirtualny "Dzień Maturzysty" 3 czerwca - kampania MNiSW i Perspektyw Studia 2020, więcej informacji na stronie ...

"DZIEŃ MATURZYSTY"

Zasady, wytyczne MEN, CKE i GiS dotyczące egzaminu na plakacie:

...P L A K A T

Ewa Habich dyrektor I LO

KONKURS LITERACKI!

"Pokolenie, które nie zna zakazów państwowych, czyli jak młodzi ludzie żyją w czasie pandemii?" Regulamin, nagrody, szczegóły znajdują się w linku: ... KONKURS LITERACKI!

p. Robert Rudiak

Komunikat dla absolwentów, którzy chcą przystąpić do egzaminu ustnego!

Dotyczy to tych absolwentów, którzy aplikują na uczelnie zagraniczne i są zobowiązani przedstawić wynik z egzaminu ustnego w postepowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Proszę zapoznać się z instrukcją w linku: ... INFORMACJA dla zainteresowanych!

oraz załącznikiem MATURA USTNA!

Ewa Habich dyrektor I LO

Komunikat w sprawie konsultacji na terenie szkoły!

Od 25 maja 2020 r. istnieje możliwość prowadzenia konsultacji dla uczniów i absolwentów I LO na terenie szkoły. O zasadach konsultacji proszę przecztać w linku: ... CZYTAMY DALEJ W ZARZĄDZENIU!

Ewa Habich dyrektor I LO

Uwaga! Komunikat w sprawie wpłat za obiad w czerwcu

Szanowni Państwo, prosimy o niedokonywanie wpłat za obiady na czerwiec, jak i anulowanie ustawionych wcześniej przelewów. Informacje, odnośnie wpłat za niewykorzystane obiady w marcu i ew. kwietniu, będziemy ogłaszać.

Pozostaję z Państwem w kontakcie mailowym: julia.wieclaw@jedynka.zgora.pl

Julia Więcław, Intendentka

Uwaga! KOMUNIKAT w sprawie Konkursu Kangur Matematyczny

Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie, za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. W piątek (22.05.2020) odbędzie się konkurs próbny.

Prosimy uczestników Konkursu o zapoznanie się i postępowanie zgodne z instrukcjami zamieszczonymi na CHMURZE (Kangur List 1, Kangur List 2).

Dziękujemy

Maturzyści medykom!

Od wielu lat uczniowie klas III naszej szkoły, na miesiąc przed egzaminem dojrzałości, wyjeżdżają na Pielgrzymkę Maturzystów do Częstochowy, połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Jednak w tym roku było inaczej ...

Więcej o akcji przeczytacie w linku... ... z wizytą w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

O inicjatywie naszych maturzystów usłyszeliśmy również ... w radiu "ZACHÓD".

Dziękujemy!

Ranking Praworządności Liceów!

W rankingu liceów w Polsce zajęliśmy wysoką lokatę, czytamy dalej w przyznanym dyplomie ... R A N K I N G P R A W O R Z Ą D N O Ś C I!

GRATULACJE!

Ranking Liceów- Zielona Góra 2020!

W rankingu liceów w Zielonej Górze, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 7 liceów, spełniając tym samym wymogi regulaminu, czytamy dalej.... ... R A N K I N G!

Przyznany D Y P L O M portalu.

GRATULACJE!

ZARZĄDZENIE DYREKTORA!

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. E. DEMBOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE - NR 4/2020 W SPRAWIE SPOSOBU I TRYBU REALIZACJI ZADAŃ SZKOŁY W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY: ... CZYTAMY DALEJ W ZARZĄDZENIU!

Ewa Habich dyrektor I LO

Komunikat dyrektora- przedłużony czas kwarantanny!

Drodzy uczniowie I LO, w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych prosimy o śledzenie komunikatów na stronie szkoły.

Od poniedziałku będziemy proponować poszczególnym poziomom klas materiały online do powtórek i nauki. Nauczyciele będą też kontaktowali się z Wami przez dziennik internetowy. Ci uczniowie, którzy umówili się na terminy zaliczeń czy konsultacji(w szczególności uczniowie klas III), proszeni są o kontakt mailowy (na chmurę lub przez dziennik) ze swoimi nauczycielami. Prosimy o odpowiedzialne podejście do sytuacji, pamiętajcie, że nie wolno w tym czasie przebywać w miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób (kluby, kina, galerie handlowe itd.). Zachowanie zasad higieny, zastosowanie się do komunikatów służb i władz jest podstawą uniknięcia zagrożenia chorobą. Nie marnujcie czasu, poświęćcie go na samokształcenie, postaramy się w tym pomóc, a kiedy wrócicie do szkoły z pewnością nadrobimy wspólnie zaległości. To jest sytuacja wyjątkowa, wierzymy w Waszą odpowiedzialność. Damy radę, bo kto jak nie my? Trudne sytuacje są cenną lekcją w życiu. W sprawie logogowania się do e-dziennika proszę kontaktować się z p. z-cą dyr. Ewa.Jarmolowska@jedynka.zgora.pl Jeżeli ktoś zapomniał hasło do chmury, kontaktuje się z administratorem przez e-dziennik.

Ewa Habich dyrektor I LO

Aktualności
UWAGA! Komunikat UM!
16.03.2020

W ZWIĄZKU Z DECYZJĄ WYDZIAŁU OŚWIATY I SPRAW SPOŁECZNYCH URZĘDU MIASTA SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA. ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA JEST TAKŻE DZIAŁALNOŚĆ ADMINISTRACYJNA.

W SPRAWACH PILNYCH PROSIMY O KONTAKT MAILOWY NA ADRES: liceum@jedynka.zgora.pl

INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW NA STRONIE ILO
Ustalenia w sprawie realizacji treści przez uczniów on-line w obecnej sytuacji!
13.03.2020

USTALENIA ZESPOŁU NAUCZYCIELI MATEMATYKI!

Klasy I i klasy II

Nauczyciele indywidualnie w każdej klasie przekażą informacje dotyczące materiału i zagadnień do samodzielnego opracowania. Informacje o formie, sposobie i terminie realizacji materiału będą przekazane przez dziennik internetowy. Klasy III Uczniowie mają za zadanie rozwiązać arkusze Czerwiec 2018 i Czerwiec 2019 na poziomie podstawowym (wszyscy), rozszerzonym (uczniowie realizujący zakres rozszerzony z matematyki), które umieszczone są na stronie arkusze.pl.

Biologia

Nauczycielki biologii będą bezpośrednio kontaktować się z uczniami korzystając z dziennika internetowego i chmury.

GEOGRAFIA - PLAN PRACY I ZADANIA

Zadania dla poszczególnych Grup uczniów - rozszerzona geografia kl. 2 i 3 umieszczane są na chmurze, w razie wątpliwości kontakt przez dziennik internetowy. Grupa z przyrody - przypominam o konieczności obejrzenia filmu HOME: SOS Ziemia i zadaniu do 18.03.20 - proszę przesłać na chmurę. Grupa z przyrody, która uczęszcza też na HiS proszę wykorzystać czas na zrobienie ćwiczeń i prezentacji. Klasy 1Ap , 1Bp, 1Dp - zadania na dzienniku. Pozdrawiam, Edyta Legutko- Gogoc

Informatyka dla klas pierwszych

Praktyczne ćwiczenia do wykonania w chmurze znajdują się w Ćwiczeniach (Lekcja ćwiczeń w zakładce Informatyka po zalogowaniu)

Informatyka dla grup z klas 2 i 3

Praktyczne ćwiczenia do wykonania znajdują się w Tematyce od góry (Lekcje są w zakładce Informatyka po zalogowaniu)

Wychowanie fizyczne- trening

Gimnastyka i TRENING w czasie kwarantanny /pobierz instrukcje/

Chemia p. B. Jakubska

Witam, w aktualnej sytuacji pracujemy w domu i w związku z tym mam dla Was następujące zadania:

 1. Z działu „Leki” proszę samodzielnie zrealizować następujące tematy:

 • RODZAJE SUBSTANCJI LECZNICZYCH.

 • DAWKA LECZNICZA I DAWKA TOKSYCZNA

 • SUBSTANCJE UZALEŻNIAJĄCE

 1. Na chmurze otrzymacie zagadnienia do realizowanych tematów.

 2. Proszę do poszczególnych tematów rozwiązać zadania z zeszytu ćwiczeń „Karty pracy ucznia”.

 3. ​W pó​źniejszym terminie prześlę zestawy zadań do poszczególnych tematów.

Wielu nauczycieli skontaktuje się z Wami w tej sprawie przez dziennik, chmurę lub inaczej- proszę sprawdzać wiadomości w e-dzienniku. Jeżeli trzeba zresetować hasło do chmury, kontaktujemy się przez dziennik z administratorem chmury.

Poszczególne ustalenia z przedmiotów podamy na bieżąco.

Sekretariat szkoły

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
12.03.2020

Komunikat w sprawie obiadów!

Szanowni Państwo, w związku z niewiadomą jak dalej potoczy się kwestia działania placówek oświatowych, bardzo proszę o NIEDOKONYWANIE WPŁAT ZA OBIADY NA KWIECIEŃ!.

Uczniowie do przerwy świątecznej w kwietniu mają zapewnione obiady z aktualnych odpisów.

Jak tylko sytuacja się wyklaruje, powiadomimy o możliwości dokonywania wpłat.

Pozostaję z Państwem w kontakcie mailowym: julia.wieclaw@jedynka.zgora.pl

Julia Więcław, Intendentka

W związku z odwołaniem zajęć dydaktycznych w dniach 12-25 marca (10 dni) nie będzie obiadów.

Zostają one automatycznie odpisane. Wpłacone pieniądze przejdą na następny miesiąc, więc proszę je odliczyć przy płatności za kwiecień.

Jeżeli uczeń zrezygnuje z obiadów w kwietniu, będzie możliwy zwrot wpłaconej kwoty na konto, po pisemnej prośbie ze wskazaniem numeru konta (pismo dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce stołówka).

Pobierz druk: ZWROT ZA OBIADY.

Bardzo proszę o uważność przy pomniejszaniu kwot, nie uwzględniając zaplanowanych już z góry nieobecności. W razie wątpliwości, co do wysokości odliczenia, bardzo proszę o kontakt ze mną: w terminie 12-25.03 mailowo - julia.wieclaw@jedynka.zgora.pl, od 26 marca mailowo i telefonicznie: 68 452 31 21.

Julia Więcław

Intendentka

Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski
11.03.2020

Informacja w związku z powyższym dla rodziców i uczniów!

Sekretariat szkoły

Komunikat dyrektora I LO
11.03.2020
Drodzy uczniowie I LO, w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych prosimy o śledzenie komunikatów na stronie szkoły.

Od poniedziałku będziemy proponować poszczególnym poziomom klas materiały online do powtórek i nauki. Nauczyciele będą też kontaktowali się z Wami przez dziennik internetowy. Ci uczniowie, którzy umówili się na terminy zaliczeń czy konsultacji(w szczególności uczniowie klas III), proszeni są o kontakt mailowy (na chmurę lub przez dziennik) ze swoimi nauczycielami.

Prosimy o odpowiedzialne podejście do sytuacji, pamiętajcie, że nie wolno w tym czasie przebywać w miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób (kluby, kina, galerie handlowe itd.).

Zachowanie zasad higieny, zastosowanie się do komunikatów służb i władz jest podstawą uniknięcia zagrożenia chorobą.

Nie marnujcie czasu, poświęćcie go na samokształcenie, postaramy się w tym pomóc, a kiedy wrócicie do szkoły z pewnością nadrobimy wspólnie zaległości. To jest sytuacja wyjątkowa, wierzymy w Waszą odpowiedzialność. Damy radę, bo kto jak nie my? Trudne sytuacje są cenną lekcją w życiu.

Ewa Habich

Co musisz wiedzieć o "koronawirusie"
10.03.2020

ANIMACJA POGLĄDOWA, JAK NALEŻY POSTĄPIĆ?

„Trening przed testem – czy już umiesz?”
05.03.2020

Nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze zapraszają uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na „Maraton Matematyczny”, który odbędzie się 4 kwietnia 2020 roku (w godzinach 9.30 – 13.00). Zajęcia mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności niezbędnych podczas egzaminu z matematyki. Maraton poprowadzą nauczyciele matematyki I LO. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie udziału do dnia 23.03.2020r. drogą elektroniczną na adresy: izabela.kotula@jedynka.zgora.pl, ewa.radczyc@jedynka.zgora.pl.

Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!!!

DNI OTWARTE na UZ
03.03.2020

Wydział Mechaniczny UZ, Szafrana 4, 65-516 Zielona Góra zaprasza na DNI OTWARTE , które odbędą się 25 marca 2020r

Skrócony program:

 • 10.00 – 10.15 Przywitanie gości ze szkół ponadgimnazjalnych, Dziekan Wydziału Mechanicznego UZ
 • 10.15 – 11.00 Prezentacje przedsiębiorstw z woj. lubuskiego
 • 11.00 – 14.00 Zwiedzanie laboratoriów Wydziału Mechanicznego UZ
• badania wytrzymałościowe, • badania mikroskopowe, • laboratorium pojazdów, • laboratorium elektrotechniki, • laboratorium automatyki, • robot mobilny, • wydruki 3D, • modelowanie i symulacja procesów produkcyjnych, • wirtualna i rozszerzona rzeczywistość.
 • 14.00 – 15.00 Zwiedzanie stoisk firm na Wydziale Mechanicznym UZ, prezentacje firm.

Krystyna Musiał

XVIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT
03.03.2020

10 marca 2020 w godz.9.00-14.00, w Hali sportowej VI LO na ul. Świętych Cyryla i Metodego 9(dawne Gimnazjum nr 2) odbędą się XVIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT. Targi mają na celu zapoznanie uczniów szkół podstawowych i młodzież szkół ponadpodstawowych z ofertą edukacyjną wraz z możliwościami dalszego kształcenia, podjęcia pracy i rozwoju. Oferta targowa kierowana jest do osób zainteresowanych kształceniem na różnych szczeblach nauczania oraz do osób chcących podjąć lub zmienić pracę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Krystyna Musiał
UWAGA RODZICE! Wywiadówka w marcu!
28.02.2020

Spotkania z rodzicami w dniu 03.03.2020r o godz. 17.00 odbędą się wg grafiku, szczegółowe informacje znajdują się w linku... grafik spotkań.

.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

strona
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12