KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH


I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze

Rok szkolny 2015/2016

 

 

MIESIĄC

ZADANIE

ODPOWIEDZIALNI

DOFINANSOWANIE

WRZESIEŃ

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

RSU, p. K. Szewczyk, p. K. Burakowska

poczet sztandarowy

 

VII wyjazd integracyjny klas I

do Łukęcina

p. E. Habich

pedagog szkolny

psycholog szkolnychnauczyciele wych. Fizycznego

wychowawcy klas I

 

Międzyszkolne obozy naukowe dla olimpijczyków

p. K. Burakowska

nauczyciele prowadzący: p. B. Sicińska, p. K. Ciałowicz, p. A Reder, p. Renata Dudek, p. K. Szponer, p. E. Kremer

 

Sprzątanie świata

LOP, p. Anna Reder

wychowawcy klas I i II

 

Wolontariat w szkole:

·         Lubuskie Pola Nadziei”

·         udział w happeningu przy Palmiarni w ZG (sprzedaż żonkili w trakcie happeningu)

·         zebrania z rodzicami – Dzień Żonkila w Jedynce (sprzedaż cebulek i ciasta na rzecz zielonogórskiego hospocjum)

p. A. Reder

p. E. Kozakiewicz

p. A. Dużyńska

100 PLN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

200 PLN

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

RSU, młodzież I LO

p. A. Napierała,

p. J. Dalecki

 

PAŹDZIERNIK

Dzień Edukacji Narodowej

Klasa I E ,

 p. I. Rybarczyk

100 PLN

Dzień Biblioteki Szkolnej

p. E. Czerniak

p. E. Stanglewicz

p. B. Nau

150 PLN

Wolontariat  w szkole-

obchody Międzynarodowego Dnia Zwierząt

p. A. Reder

p. E. Kozakiewicz

p. A. Dużyńska

150 PLN

LISTOPAD

Autunalia – Jesienne Spotkania Kulturalne

RSU, p. K. Szewczyk

500 PLN

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Klasa I G, 

p. K. Oleksyk

150 PLN

Andrzejki Szkolne

Klasa I D,

p. K. Skowrońska

100 PLN

Andrzejkowy Maraton Filmowy

Klasa II G, p. A. Siekanowicz, p. B. Sicińska

100 PLN

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

RSU, młodzież I LO

p. A. Napierała,

p. J. Dalecki

 

Dzień Szkocji

p. A. Kassa

100 PLN

Dzień Tolerancji

RSU

p. A. Napierała,

p. J. Dalecki

 

GRUDZIEŃ

Światowy Dzień Walki z AIDS, Światowy Dzień bez Papierosa

Klasa II F,

p. M. Oszczyk

200 PLN

Wolontariat w szkole-

·         akcja „Szlachetna paczka” (zbiórka na rzecz potrzebujących rodzin z okazji Bożego Narodzenia)

szkolne koło wolontariuszy

p. R. Dunajewska

 

200 PLN

Akcja Amnesty International – maraton pisania listów.

Klasa II D,

p. K. Musiał

200 PLN

Mikołajki

RSU

p. A. Napierała,

p. J. Dalecki

 

Gwiazdka w szkole

p. K. Szewczyk i uczniowie przedmiotu rozszerzonego z historii sztuki klasa II

200 PLN

Wigilia Szkolna – koncert świąteczny (dekoracje i program artystyczny)

Klasa I F,

p. E. Kozakiewicz

150 PLN

Warsztaty pierniczkowe

p. Bożena Sicińska

300 PLN

STYCZEŃ

Połowinki

Wychowawcy klas II, samorządy klas

 

Dzień Wegetarian

Klasa II E,

p. U. Baszczak

100 PLN

LUTY

Dzień Pozytywnego Myślenia

Klasa I C,

p. M. Pyrtko

100 pLN

Studniówka

Uczniowie klas III i ich rodzice,

wychowawcy, samorządy klasowe, p. A. Siekanowicz

700 PLN

Walentynki

Klasa I B,

p. A. Napierała

100 PLN

MARZEC

Targi Edukacyjne

Hala Gimnazjum nr 2

RSU, p. J. Bieniecki

200 PLN

Dzień Wiosny – wiosenne wietrzenie szaf

RSU

p. A. Napierała,

p. J. Dalecki

 

Dzień św. Patryka

Nauczyciele jęz. angielskiego

100 PLN

Dzień św. Dawida

Nauczyciele jęz. angielskiego

100 PLN

Tydzień gier planszowych

Biblioteka szkolna,

p. E Czerniak

 

Wolontariat w szkole-

·         zbiórka odzieży, zabawek dla dzieci, Pampersów z okazji Dnia Życia we współpracy z Domem Samotnej Matki

p. E. Kozakiewicz

p. A. Dużyńska

200 PLN

Salon Poetów

p. N. Olejarz

100 PLN

Sesja humanistyczna

p. B. Sicińska,  nauczyciele języka polskiego i historii

 

Konkurs Języka Niemieckiego ICH MAG DEUTCH

Nauczyciele języka niemieckiego

500 PLN

Finał Konkursu

dla klas II

PECHA KUCHA

P. k. Skowrońska i nauczyciele języka angielskiego

400 PLN

 

Interdyscyplinarny Konkurs Dla Gimnazjalistów OMNIBUS 2016

Klasa II C

p. K. Szponer

900 PLN

KWIECIEŃ

Dni Patrona Szkoły

Klasa II A,

p. W. Grzelak

100 PLN

Dni Otwarte Szkoły

p. Joanna Kubicka – Jakuczun, p. J. Bieniecki

 

Konkurs Literacki „Słowo też może ranić”

Klasa I B,

p. Aneta Napierała

500 PLN

Jama Michalikowa

P. E. Kaszyńska

100 PLN

Salon angielski

p. A. Kassa + lektoraty

100 PLN

Kawiarenka francuska

p. J. Żochowska +lektoraty

100 PLN

Niemcy naszym sąsiadem

p. K. Pydyniak

100 PLN

Debata dotycząca funkcjonowania ucznia w szkole

p. M. Pyrtko + nauczyciele historii

100 PLN

Mini ZOO

p. A. Reder

 

Konkurs Geograficzny

p. E. Legutko - Gogoc

400 PLN

Dzień Ziemi

p. A. Reder

100 PLN

Dzień Anglii

p. A. Kassa

150 PLN

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”

Pedagog, p. E. Kozakiewicz

 

Wolontariat w szkole -

Jedynka dla Kamerunu (włączenie I LO w ogólnopolski projekt Młodzi dla Kamerunu)

p. E. Kozakiewicz

p. A. Dużyńska

200 PLN

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

O. Z. Tamioła,

p. W. Włodarczyk

 

Uroczyste pożegnanie klas III,

Edwardy 2016, dekoracja sali, statuetki

RSU

klasa II B ,

p. J. Dalecki,

p. A. Napierała

400 PLN + 3500 na nagrody

MAJ

Rocznica Konstytucji

3 Maja

Klasa I A,

p. M. Wyciszkiewicz

100 PLN

CZERWIEC

Dzień Sportu i Dzień Dziecka

p. D. Krystek 

p. J. Dalecki

nauczyciele wych. fizycznego

2300 PLN

 

Bookcrossing

p. B. Nau, p. E. Stanglewicz, p. E. Czerniak

 

 

Wolontariat w szkole -

Obchody Międzynarodowego Dnia Pomocy Dzieciom Afrykańskim

p. E. Kozakiewicz,

p. A. Dużyńska

 

 

Konkurs Recytatorski w szkolnej bibliotece

p. E. Czerniak

p. E. Stanglewicz

p. B. Nau

300 PLN

 

Zakończenie roku szkolnego

RSU, p. K. Szewczyk, p. K. Pydyniak – Poczet Sztandarowy

ok. 2500 PLN na nagrody